Aktuality
Kategórie aktualít
V boji proti šíreniu Slintačky a Krívačky pomáhajú aj dobrovoľní hasiči zo Senca
V súvislosti s tým, že na území Slovenska a Maďarska je rozšírená nebezpečná zvieracia choroba SLAK, Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru oslovilo aj DHZ Senec na pomoc v boji proti šíreniu tejto choroby.
Členovia DHZ Senec pod vedením nového veliteľa Štefana Bordácsa, pre ktorého to bola prvá zaťažkávacia skúška v jeho funkcii, prisľúbili pomoc. Čakali na rozpis služieb, ktoré riešil a upresňoval veliteľ DHZ Senec s operačným dôstojníkom HaZZ.
Zavádzajú sa rôzne opatrenia, medzi ktoré patrí aj dezinfekcia všetkých vozidiel pri vstupe na územie Slovenskej republiky. Práve na hraničný priechod RAJKA sme boli zaradení aj my.
Tu sme mali za úlohu dezinfekciu všetkých prichádzajúcich kamiónov. Osobné autá a autobusy sa odkláňali do iného pruhu. Veliteľ Štefan Bordács zverenú úlohu so svojím skúseným tímom zvládol na jednotku.
Verím, že naša účasť pomôže pri zastavení a zlikvidovaní tohto vírusového ochorenia.
Zoltán Lajtman, DHZ Senec