Oficiálne stránky SK

Doména www.senec.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej správy mesta Senec.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Zóny Kiss and Ride pri základných školách

Počas ETM 2022 (Eúropsky týždeň mobility) bola spustená skúšobná iniciatíva útvaru projektového riadenia – „zóny Kiss and ride“ (Zastav, vylož dieťa a uvoľni miesto), ktorá bola zameraná na zvýšenie bezpečnosti detí, zlepšenie dopravnej situácie (plynulosti premávky a zníženia počtu kolíznych situácií) a kvality ovzdušia v okolí vybraných škôl (ZŠ Mlynská a ZŠ Tajovského).

Zavedené dopravné opatrenia boli efektívne a výrazne prispeli k zlepšeniu celkovej situácie, o čom svedčia mnohé pozitívne spätné väzby od pravidelne prechádzajúcich peších obyvateľov, rodičov – vodičov, učiteľov a samotných detí.

Rodičia – vodiči si rýchlo osvojili pravidlá K+R. Boli ohľaduplní, tolerantní, plynule postupovali v rade a efektívne využívali vyhradený priestor. Boli disciplinovaní aj počas zhoršeného počasia, keď pred školami počas rannej špičky výrazne narástol počet prechádzajúcich áut.

Informačná kampaň prebiehala s predstihom prostredníctvom aktívneho informovania obyvateľov a rodičov detí, ktoré navštevujú dané školy (web mesta, sociálne siete, školský systém edupage, letáky s manuálom na školách pre každého žiaka (ZŠ Tajovského má cez 1200 žiakov), letáky s informáciami do schránok pre obyvateľov bývajúcich v blízkosti zón, letáky s informáciami pre vodičov – ktorí mali odparkované autá v zóne).

Zóny sa budú postupne vytvárať aj pri iných školských zariadeniach.